Nebojte sa dať do izby všetko, po čom túži

Výrobky

Každý rodič začne jedného dňa riešiť dilemu, kedy sa má jeho malý drobec odsťahovať zo spálne a začať okupovať svoj vlastný priestor. Je to určite veľmi ťažké rozhodnutie. Aj mnohí psychológovia tvrdia, že pre niektoré je lepšie, keď zostanú pri rodičoch čo najdlhšie, ale pri iných je nevyhnutné učiť ich k samostatnosti už odmalička. A povedzme si úprimne, občas aj vám určite prekáža, keď je medzi vami stále nejaký malý nezbedník. My tvrdíme, aby ste pri zariaďovaní izby mysleli najmä na to, na čom váš malý poklad spí. Ak si nemyslíte, že je to dôležité, naozaj sa veľmi mýlite. Chcete vedieť, prečo?

dítě

Miesto, kde trávi väčšinu času

Aj keď sa to nezdá, človek v priemere prespí osem hodín denne. Pri tele, ktoré sa ešte vyvíja to môže byť oveľa viac. Detska postel je teda miesto, kde trávi väčšinu svojho času. Dáva to logiku, no nie? Aj keď je veľmi dôležitý aj matrac, práve celá konštrukcia je to, čo zachráni chrbát vášho malého drobčeka. A práve ten musí byť ochránený. Nechcete predsa, aby trpel bolesťami chrbtice alebo krku. Každý chce, aby bolo jeho dieťa zdravé. Ale pre to musíte urobiť isté opatrenia.

postele

Nechajte výber na neho


Napriek tomu ukážte vášmu nezbedníkovi, že na jeho názore záleží. Detska postel je dôležitá v živote každého človeka. A okrem toho si určite zapamätá aj to, že ste od neho chceli počuť jeho názor. Čudovali by ste sa, aké veci dokáže tá malá hlávka registrovať. Preto buďte rodičom, ktorý chce alebo priam túži po tom, aby mu jeho potomok povedal, čo si skutočne myslí a čo chce. Je naozaj dôležité naučiť ho rozhodovať sa. Nebudete predsa stáť celý život za jeho chrbtom a hovoriť mu, čo má robiť. Nemusíte sa báť. Ak ho budete vychovávať s láskou a učiť ho rozhodovaniu, určite sa v živote nestratí. Verte mu. Keď mu budete veriť vy, bude si veriť aj on.