Kráľovstvo pre malých nezbedníkov

Elektro

Je už váš malý nezbedník dostatočne veľký na to, aby mal vlastnú izbu? Alebo nad týmto krokom ešte váhate? My vám radíme, aby ste s tým začali čím skôr. Nie je nič lepšie, ako keď sa už od útleho veku učí samostatnosti. Nechcete predsa, aby bol celý život závislý na vás. Hoci je pekné, keď vie, že ste tu vždy pre neho, nesmiete to veľmi preháňať. Nechcete z neho predsa vychovať nesamostatného jedinca, ktorý za vami bude utekať aj s tým najmenším problémom.

židle

Nezáleží na tom či máte chlapčeka, alebo dievčatko, obaja si zaslúžia rovnaký prístup. Hoci dievčatá sú pre ockov ako malé princezné, chlapci sú zase zákonom chránení pre maminky. A vy predsa nechcete, aby s vami spávali do puberty, no nie? Je jasné, že ich prichýlite, keď sú chorí alebo vtedy, keď majú zlé sny, no by malo byť všetko. Nebojte sa im to dať jasne najavo.

Ak to predsa len nezaberá, mali by ste skúsiť úplne iný prístup. Sadnite si s vaším malým hrdinom alebo s princezničkou a začnite spolu vyberať detský nábytok. Práve to by malo byť akýmsi spúšťačom, keďže sa začnú tešiť na to, čo ich v izbe čaká. Nevyberajte nič bez nich a ak aj máte iný názor, skúste im ho podať nejako taktne, aby nemali pocit, že im ho nasilu vnucujete. To môže mať na ne opačný efekt. Navyše sami zistíte, že máte obrovské množstvo možností. Možno vás to dokonca zaskočí.

postýlka

Detský nábytokje asi jedna z tých narozkošnejších vecí na svete. Dospelým ľuďom pripadá, ako keby bol pre bábiky. Možno práve preto ho tak radi vyberáme a nechceme našim potomkom vyhovieť. Chceme si splniť vlastnú predstavu o izbe, ktorú sme mali, keď sme boli malí. No teraz majú ľudia úplne iné možnosti, ako mali niekedy. A keď máme možnosť si vybrať čokoľvek, čo sa nám páči alebo čo by sme chceli, prečo by sme to nemohli využiť? Navyše nám to pomôže bližšie sa spojiť s našimi najmenšími.