K investícii do zlata nepotrebujete veľa skúsenosti a ani financií

Peniaze

Mať istotu majetkového zabezpečenia je v čase možnej krízy prioritou. Nájdeme nejasné odpovede na otázku, čo spravíme v prípade poklesu hodnoty kurzu meny a takisto je pravda, že pomerne veľa ľudí odkladá peniaze do banky, ale na sto percent im neveria. Alternatívnym, ale naozaj zaujímavým a funkčným riešením preto dokáže byť investičné zlato.

tři placky

Je výhodou, že v takejto investícii sa dokáže vyznať takisto laik. Nemusí ísť o nejakého makléra či skúseného investora, k zlatým tehličkám alebo minciam sa vie dostať aj bežný človek, ktorý však má záujem zaoberať sa touto tematikou. Dôležité je poznať cestu, ako sa dá k takejto forme investičného zlata dostať funkčným a výhodným spôsobom. NBS totiž takýto druh investície neumožňuje.
Dá sa ale kúpiť cez špecializovanú a overenú predajňu. Mincovňu, ktorú nájdete v Bratislave na Dunajskej ulici 68. Vďaka tomuto zdroju sa môžete stať hrdým vlastníkom zlatej tehličky, ktorá má pôvod vo Švajčiarsku. Rovnako týmto spôsobom dokážete kúpiť zlaté mince napríklad s rakúskym, austrálskym alebo kanadským pôvodom. A to je určite oceniteľná výhoda, pretože slovenská Mincovna Kremnica nevyrába mince s takouto investičnou hodnotou.
Zlato je niečo, čo značí súčasnú cenenú hodnotu a podobnú hodnotu takisto v budúcnosti. Je to rozdiel oproti investícii v pravom zmysle slova, čiže napríklad do akcií a nehnuteľností, ktoré si žiadajú pravidelnú aktivitu a ich status za veľa rokov nemusí byť na rovnakej úrovni. Zlatá tehlička je premet. Predmet, ktorý vlastne kúpite a uskladníte. Bodka.

zlatá cihla

Znie to jednoducho a pritom vravíme o ušľachtilom a svetovo žiadanom kove, ktorého hodnota môže ešte narásť v období krízy.
Lacno a bez DPH?

  • Výhodou zlatých zliatin je fakt, že na ich kúpu sa neviaže daň pridanej hodnoty. Od overených zdrojov sa preto dajú kúpiť výhodne a dá sa začať už na tých najmenších hmotnostných a finančných čiastkach.