Fotky už len z mobilov?

Smartfóny alebo mobilné telefóny už v súčasnosti majú v sebe zabudované fotoaparáty, a tak urobiť fotografiu kedykoľvek a kdekoľvek nie je žiadny problém. Preto sa facebookové stránky len tak hmýria fotografiami od výmyslu sveta v neskutočných množstvách. Mladí ľudia ich tam ukladajú ako na bežiacom páse, musia byť však na vysokej kvalitatívnej úrovni, aby mali dostatočný počet pozretí.

focení

Vysoká cena fotoaparátov = viac mobilov
Ceny kvalitných fotoaparátov prevyšujú cenu smartfónu či mobilu, a tak niet divu, že fotíme tým, čo máme takmer stále pri sebe. Koncerty, dovolenky či párty, tam všade ich používame, sú dostupnejšie pre široký okruh zákazníkov. Kedy však už môžeme hovoriť o kvalitných fotografiách? Ak vyberáte podľa ceny, treba si všimnúť pár faktorov. Dôležitým je zrkadlovka rozlíšenie fotoaparátu v telefóne, ak začína na 12 Mpx, je to celkom obstojné. Aj blesk má vplyv na kvalitu fotografie, hlavne v nevhodných svetelných podmienkach, ale musí byť na slušnej úrovni. Profesionálnejšiu fotku môžete urobiť dvoma snímačmi, lepšie regulujú svetlo, ktoré prenikne do objektívu.

Je vysoká cena zárukou kvality?
Smartphóny, ktorých cena sa pohybuje okolo 70 euro nemôžeme nazvať lepšími, tie sú až od cenovej úrovne niekde okolo 120 eur a vyššie. Myslíme hlavne na akcie a výpredaje. Pracujú rýchlejšie, dokážu lepšie spracovať snímky a sú aj spoľahlivejšie. Výkon batérie poteší pri dlhších výletoch, vydrží totiž dosť dlho.

palroid

Dostupnosť snímok za pár minút
Nafotené snímky majú tú výhodu, že ich hneď môžete upraviť rovno v smartfóne, potrebujete k tomu len niekoľko voľne dostupných aplikácií. Cesta fotografie na sociálnu sieť sa tak podstatne urýchli, stačí zopár minút. Tieto inteligentné telefóny už dokážu toho naozaj veľa, ani nemusíte investovať majetok, treba si len porovnať jednotlivé parametre a cenu.
Aj bez drahých fotoaparátov dnes už nie je problém urobiť zábery, ktoré budú na vysokej úrovni a nemusíte investovať do aparátov, ktoré vytiahnete len niekoľkokrát za život.