Bez neho je to trochu zložitejšie

Výrobky

V prípade, že potrebujete vyriešiť koberec do detskej izby, je potrebné najskôr zistiť, či ho vôbec potrebujete. Pravdou je, že poskytuje dosť výhod, ku ktorým patria:

dětský koberc

– zvýšenie pocitu útulnosti
– zvuková izolácia
– tepelná izolácia
– dekoratívna hodnota
– ochrana pred nepredpokladanými pádmi, resp. menšie riziko šmyknutia sa,
ale na mieste je zamyslieť sa aj nad negatívami. Za najväčší problém sa obvykle pokladá fakt, že je podobne ako ostatné textílie v byte veľkým lapačom prachu a iných nečistôt. Okrem toho vďaka nemu nie ste schopní vytrieť dostatočne podlahu, takže sa nepriaznivé prachové podmienky stále iba zhoršujú a panuje tak názor, že do rodín alergikov sú absolútne nevhodné.

autíčka

Nenechajte sa odradiť zdanlivou logikou

Každá minca má však dve strany. Plávajúca laminátová podlaha je údajne omnoho hygienickejšia, keď sa však zamyslíte nad tým, kde sa viac dáva prach do pohybu pri upratovaní, tento druh krytiny prehráva. Ak povysávate koberec, nedostane sa toľko nečistôt do okolia ako vtedy, keď potierate podlahu vodou s akýmkoľvek čistiacim prostriedkom.

Okrem toho sa stačí spýtať aj ratolestí, či sa im páči skôr linoleum, parkety alebo koberec. Samozrejme, že posledná možnosť vyhrá. Hlavne preto, že poskytuje veľa možností na hranie sa, váľanie alebo skákanie a samozrejme aj všetky obľúbené farby. Argument pre je aj ten, že deti milujú byť bez ponožiek. Zatiaľ čo ostatné povrchy zaváňajú nízkymi teplotami a prípadným prechladnutím, s textilom na podlahe toto riziko takmer nehrozí.

Ak si však myslíte, že pestrofarebný koberec do detskej izby bude urážať váš vkus, pretože máte radi čisté tvary a tlmené tóny, zabudnite na to. Dieťa skrátka nie je malý dospelý. Našťastie.