Aquaparky na Slovensku a ich výnimočnosť

Podnikanie

Vďaka svojej strategicky výhodnej polohe dokáže aj taká malá krajina, akou je Slovensko, skutočne čo ponúknuť. Najmä v okolitých krajinách je Slovenská republika známa svojimi bohatými zásobami podzemných vôd, ktoré umožňujú človeku načerpať nové sily, ale aj zabaviť sa. Reč je o aquaparkoch na Slovensku. Slovensko však nie je svojimi kvalitnými vodami, množstvom vodných atrakcií či oddychových zariadení známe len v okolitých krajinách, ale dokonca v celom svete.

tobogan

Čo aquaparky na Slovensku ponúkajú svojim návštevníkom?

Slovensko je už historicky späté s kúpeľníctvom, s ktorým sa v súčasnosti spájajú aquaparky na Slovensku. Kúpeľné zariadenia ponúkajú svojim návštevníkom dokonalý oddych v liečivých vodách. Vo viacerých slovenských kúpeľoch, prípadne v ich bezprostrednom okolí nájdeme aquaparky. Rozmiestnenie aquaparkov a kúpeľov je na území Slovenska dané rozmiestnením podzemných prameňov a tým, aké kvalitné tieto vody skutočne sú. Zariadenia, ktoré využívajú pri svojej činnosti vodu sú charakteristické vodou veľmi kvalitnou. O tom, že minerálne a termálne vody na území Slovenska sú kvalitné a majú skutočne blahodárny účinok na zdravie človeka je známe v celom svete. Kúpele ponúkajú dokonalý relax, aquaparky zase relax spojený so zábavou. V aquaparkoch nájdeme obrovské množstvo rôznych atrakcií – od rôznych tobogánov až po šmykľavky či športové aktivity spojené s vodou. Aquaparky na Slovensku však nie sú vychýrené len vďaka kvalite vôd, ktorú v nich nájdeme, ale aj úrovňou služieb. Zariadenia ponúkajú množstvo služieb – od oddychových procedúr, akými sú napríklad rôzne masáže či wellness, až po rôzne netradičné atrakcie, ktorými môžme konkurovať svetovým aquaparkom. Okrem atrakcií spätých s vodou v nich nájdeme aj rozličné reštaurácie a bary. V reštauráciach si prídu na svoje najmä zahraniční návštevníci, ktorí túžia po tom ochutnať pravú slovenskú kuchyňu. Výhodou je aj ich rozmiestnenie – takmer v každom kúte Slovenska nájdeme minimálne jeden aquapark. Nielen domáci, ale aj zahraniční návštevníci teda nemusia za vodnými atrakciami cestovať až tak ďaleko a prekonávať tak veľkú vzdialenosť.

koupaliště

Zaujímavosti o slovenských aquaparkoch

Na Slovensku nájdeme takmer 40 zariadení, ktoré sa zaraďujú medzi aquaparky, termálne kúpaliska či vodné rekreačné areály. Najväčší aquapark ponúka až 20 bázenov a 15 tobogánov či rôznych šmykľaviek. Najkrajší výhľad má aquapark AquaCity Poprad, ktorý sa nachádza v blízkosti najväčšej slovenskej pýchy – Vysokých Tatier. Ak sa potrebujete o slovenských aquaparkoch dozvedieť viac, navštívte stránku www.minvody.sk, kde nájdete rôzne zaujímavé a skutočne užitočné informácie.