Ako by teda mala vyzerať jeho izba?

Elektro

K tomu, aby boli spokojní, potrebujú láskyplné prostredie a tiež neskôr svoj priestor, kde môžu snívať, študovať a rozvíjať svoje myšlienky. Je krásne vidieť, ako sa z nich stávajú postupne dospelí a samostatní ľudia. Zároveň to môže byť trochu desivé, pretože vás čoskoro opustia.

knihy

Mali by ste sa riadiť niekoľkými pravidlami, ktoré súvisia s vekom aj pohlavím vášho potomka. Dôležité nie sú len parametre nábytku, ale aj jeho správne umiestnenie. Ďalej hrá úlohu aj dizajn pracovného miesta a vhodné osvetlenie.
Ideálny by bol polohovateľný nábytok, ktorý sa mení rovnako ako majiteľ. Ale u každého jednotlivého kusu by to asi nešlo. Pracovný stôl môže mať rôzne výškové úrovne, to isté aj stolička. Ale záleží aj na tom, čo bude vaša dieťa študovať a čomu sa venovať. Tomu by potom mali zodpovedať aj študentské izby, ktoré im zariadite. Vždy by ste sa mali pozerať na vec jeho očami, jedine tak nájdete správne riešenie. Univerzálnosť ale nie je rozhodne tá správna voľba.

Stôl pod lupou

ØDôležitá je výška dosky stolu. Váš potomok by sa u nej nemal rozhodne hrbiť. Vzpriamene sediaci osoba by mala byť schopná oprieť sa o predlaktie. S tým súvisí aj výška sedadla pracovnej stoličky.
ØNutným štandardom sú teda polohovateľné pracovné stoličky. Okrem výšky sedenia je tiež dôležitý sklon. Niektoré typy majú aj nastaviteľné podrúčky a dokonca aj ich sklon.
ØChodidlá by mali voľne ležať na podlahe a stehná by mali zostať vo vodorovnej polohe.
ØPracovný kútik by tiež mal disponovať dokonalým osvetlením, ktoré ožiari celú plochu stola. Ideálne umiestnenie je mimo neho. Vaše dieťa by si pri písaní nemalo tieniť vlastnou rukou. Existujú aj lampy, ktoré sa dajú nastaviť doprava aj doľava.
ØAk bude používať tlačiareň, čo je u študentov celkom časté, potom je treba ju mať v blízkosti pracovného stola.

student

Okrem toho budete potrebovať správnu posteľ, ktorá bude opatrená vhodným matracom pre zdravie jeho chrbta a ďalšie doplnky ako je šatníková skriňa alebo skrinky na drobnosti a police na knihy. Výzdobu izby by som nechala úplne v réžii vášho dieťaťa.
Tak nech sa mu dobre býva!