Metóda nie je najdôležitejšia

Výrobky

Niekto používa metódu cukru a biča, odmena za dobrú známku, trest za horšiu, ale ťažko povedať, ako veľmi to je efektívne. Iní uprednostňujú pozitívnu motiváciu, keď napríklad bude mať potomok na vysvedčení vyznamenanie, dostane to, po čom mu najviac srdce piští a najčastejšie to býva tablet alebo notebook. A potom sú tu aj takí, ktorí jednoducho trestajú za všetko, čo sa nepodarí. To je asi najmenej efektívne.

židličky

Ak máte syna alebo dcéru, ktorí väčšinu času radi trávia vonku, na jednej strane máte šťastie, že ich nemusíte nútiť do pohybu, na druhej strane o starosť viac, ako ich prinútiť sedieť a pripravovať sa na vyučovanie. Skúste na to ísť cez nábytok. Urobte im takú izbu, v ktorej bude doslova radosť žiť. Kúpte im dokonalý písací stôl a vyberte nádherné detské stoličky, na ktorých sa im bude pohodlne sedieť a písať. Nezabudnite ani na farebné kombinácie, možnosť polohovania a kolieska. S nimi obvykle školáci zažijú veľa zábavy.

Možno je to riešenie v štýle topiaci sa aj slamky chytá, ale na druhej strane, prečo to neskúsiť. Z vlastnej skúsenosti predsa vieme, že aj nám sa lepšie pracuje, keď sme v príjemnom a čistom prostredí a máme k dispozícii všetky potrebné a dostupné prostriedky. Neexistuje preto dôvod, prečo by to nemalo fungovať aj na ratolesti.

nábytek
Ak sa však nič nestane, neklesajte na duchu. Školské výsledky v konečnom dôsledku zase až také dôležité nie sú. Oveľa väčšiu váhu bude mať, ako sa deti dokážu v živote orientovať a využívať svoje silné stránky a príležitosti, ktoré sa im naskytnú. Ak to všetko nakoniec povedie k tomu, že budú šťastné, je to hádam to najviac, na čom sa ako rodič môžete mať svoj podiel.