Problém s názvom predčasná ejakulácia

Cestovanie

Pri téme sex, muž a možné problémy sa k tým najčastejším a najreálnejším radí zrejme predčasná ejakulácia, ktorá sa však nemusí spravidla týkať len neskúsených mladíkov, ale môže prekvapiť aj mužov v pokročilejšom veku na základe viacerých faktorov, pričom k tým najbežnejším sa radí neustály stres a stresujúci životný štýl či povolanie.
V takomto prípade môže ísť o príčiny psychického razenia a na rozdiel od erektilnej dysfunkcie (ktorá má pravdepodobne fyzický pôvod) je našim jediným a hlavným problémom oddialenie ejakulácie.

spermie

Ako ale bližšie definovať predčasné vyvrcholenie, respektíve je možné, že nad týmto problémom rozmýšľa viacero chlapov a každý si pod ním môže predstaviť inú dobu či iný princíp. Nie nadarmo sa tento nedostatok radí v prípade mužov k tým najobávanejším a najčastejším. O predčasnej ejakulácii spravidla vravíme vtedy, ak vyvrcholenie prichádza do minúty od styku. V niektorých prípadoch ide o dobu len niekoľkých sekúnd, respektíve stačí len pár pohybov „a je to vonku“. Samozrejme, že táto diagnostika môže mať aj psychickú príčinu, čiže oslabené vôľové ovládanie, ktoré prichádza najmä v ťažšom alebo psychicky náročnejšom období, kedy je psychika oslabená.

Predčasné vyvrcholenie, ako som už naznačil na začiatku, sa prejavuje najmä v prípade začiatočníkov, čiže zvyčajne veľmi mladých párov, kedy sa u muža hromadí vysoká hladina pohlavných hormónov neukojená dostatočným a pravidelným stykom. Je tak v podstate logické, že zo začiatku sa s podobným trapasom stretne, ale postupnou pravidelnosťou styku sa tento problém časom začne vytrácať.

kondom

Príčinou však každopádne môže byť aj častá onania, ktorá sa na rozdiel od skutočného styku líši svojou podstatou skorého vyvrcholenia. S predčasnou ejakuláciou sa tak môže stretnúť takisto každý, kto siaha práve po tomto „riešení“ a zvyká si na jeho podstatu.