Praktické riešenie pre každého

Bývanie

K tomu je ale potrebné mať veľký dom a veľa izieb pre hostí, aby ste ich mohli vždy pohodlne ubytovať. Alebo vymyslieť chytré riešenie, ktoré uspokojí všetkých. Existujú aj lôžka, ktoré sa hodia do menších izieb a vy si tak vďaka nim ušetríte priestor napríklad pre pracovné miesto alebo herňu pre deti.

A práve od toho sú tu rozkladacie postele, ktoré sú ideálnym riešením v núdzi alebo aj pre pravidelné písanie. Ide v podstate o klasické jedno lôžko, ktoré možno pohodlne rozložiť na manželskú posteľ.

postel

Riešenie do spálne aj na chatu

Veľmi dobre sa na nich dá sedieť cez deň a sú dostatočne komfortné aj pre spánok. Hodia sa v podstate všade: na chaty, do penziónov alebo aj hotelov, ďalej do pracovne i študentskej izby. Môžete sem umiestniť aj kvalitný zdravotný matrac, čo je to správne riešenie, keď na nej chcete spať každý deň. Set matracov do rozkladacích postelí obsahuje jednu špeciálnu matrac polenú tak, aby v zloženom stave mohla slúžiť ako opierka chrbta.

Najčastejším materiálom býva bukové drevo, ktoré sa dá namoriť podľa vášho želania do rôznych odtieňov. Masív je veľmi pevný a odolný, takže ho môžete využívať veľmi dlho. Lacnejšou verziou je potom lamino, ktoré je tiež dostupné v rôznych variáciách. Všetky modely sa dodávajú väčšinou vrátane roštu. Skladanie je veľmi jednoduché, takže je zvládne takmer každý. Stačí len povytiahnuť prednú časť viac k sebe.

žába
Klasické lôžko či pohovka

Pri problémoch s nedostatkom priestoru v izbe väčšinou zvolíte pohovku. Vyriešite tak takzvane „dve muchy jednou ranou“. Ciel je jasný, cez deň sa potrebujete posadiť a v noci zase spať.
Málo ktorá pohovka vám však môže poskytnú komfortné spanie. Väčšina z nich je vyrobená z klasickej PUR peny a pružín, čo pre telo a kvalitný spánok nie je práve najlepšie. Nehľadiac na to, že aj plocha pre spanie je dosť obmedzená.
Preto je vždy lepším variantom rozkladacie lôžko, ktoré vám poskytne väčší komfort a viac miesta. Niektoré sú vybavené aj praktickými úložnými priestormi na lôžkoviny vo forme zásuviek alebo boxov.
Internetové i kamenné obchody vám rady pomôžu s ich výberom.