Kedy je komplet záhradného nábytku najlepšou voľbou?

Výrobky

Uvažujete, či kúpa komplet záhradného nábytku je dobrý nápad, či možno je lepšie a výhodnejšie kúpiť jednotlivé prvky osobitne? Ako sa správne rozhodnúť?

Komplet záhradného nábytku ideálny do rozsiahlejšieho priestoru

Máte k dispozícii skutočne rozsiahly priestor? Veľký komplet záhradného nábytku je najrýchlejšie riešenie, ktoré umožňuje efektívne zariadiť miesto určené na prijímanie hostí, na čom vám pravdepodobne záleží. Nezabúdajme, že náhodne skombinované prvky, vrátane nábytku spred niekoľkých sezón, môžu jednoducho vyzerať neesteticky a kvôli tomu záhrada či terasa, žiaľ, nebude vytvárať dojem štýlovej a spojitej.

mebleogrodowevida

Základné informácie o výbere záhradného nábytku

Drevo, plast alebo možno technorattan? Jednotlivo alebo v súpravách? Pozrite sa, na čo sa zamerať pri kúpe záhradného nábytku. Pred výberom záhradného nábytku si premyslite, na čo ho budete používať. Bude to nábytok na relaxáciu alebo nábytok na oslavy, napr. s veľkým stolom? Dbajte na to, koľko miesta bude nábytok zaberať; iný nábytok kúpite do záhrady a iný napr. na balkón. Overte si tiež, kde bude nábytok umiestnený: bude v krytom priestore alebo vystavený dažďu a slnku? Skontrolujte, či je váš nábytok skladný a či máte doma dostatok miesta na jeho uskladnenie po sezóne. Záhradný nábytok sa vyrába z rôznych materiálov, ako je drevo, ratan, plast, oceľ alebo hliník. Najuniverzálnejším materiálom na výrobu záhradného nábytku je drevo. Správne chránený drevený nábytok nám bude slúžiť dlhé roky.

Prírodné drevo – pevné, pohodlné a dokonale sa hodí do každej záhrady. Vyžaduje si však pravidelnú údržbu na ochranu nábytku pred poveternostnými vplyvmi a UV žiarením. Prútie a ratan – materiály neuveriteľne obľúbené medzi poľskými majiteľmi záhrad. Poskytujú pohodlie počas používania a zároveň sú veľmi odolné. Oceľ a železo – vynikajúca voľba pre záhrady zariadené v modernom štýle. Kovový nábytok zaujme nielen svojou eleganciou, ale predovšetkým mimoriadnou odolnosťou. Sú ideálne na vonkajšie použitie, pretože sú odolné voči poveternostným podmienkam a mechanickému poškodeniu. Hliník, plast a PVC – nehrdzavejú, sú ľahké, lacné a ľahko sa udržiavajú v čistote. Sú ľahké, lacné a ľahko sa čistia.

image_1_3061913

Voľba pre uponáhľaných

Nákup kompletu je vynikajúce riešenie aj vtedy, keď sa veľmi nevyznáte v dizajne a obávate sa, že osobitne nakúpené prvky nábytku nebudú k sebe pasovať. Keď sa rozhodnete pre kompletnú súpravu, túto náročnú úlohu urobia za vás. Stačí, že si vyberiete komplet, ktorý vám bude vizuálne a farebne najviac vyhovovať, a vďaka tomu prakticky bez žiadnej námahy vytvoríte výnimočný priestor vo vašej záhrade.

Komplety záhradného nábytku nepatria medzi najlacnejšie. Avšak ako môžeme vidieť, v mnohých prípadoch sa jednoducho oplatí pokúsiť sa o taký nákup, keďže takým spôsobom môžete rýchlo zariadiť miesto pri dome či byte so zárukou, že hneď bude vyzerať skutočne skvelo. Záhradný nábytok je najlepšie po sezóne umyť vodou a jemným čistiacim prostriedkom. Drevený nábytok by sa mal ošetriť ďalším náterom oleja na drevo. Vyčistený a chránený nábytok skladujte v suchej miestnosti, takto vám bude slúžiť dlhé roky.