Dotiahnite stavbu plota k dokonalosti

Výrobky

Stavba plota nemusí byť taká prostá ako by si niekto myslel, resp. aj v tomto prípade môžeme vsadiť na rôzne dizajnové varianty. A myslieť pritom aj na dôležité doplnky, ku ktorým sa radia kvalitné podhrabové dosky. Tie však okrem zaujímavej estetiky poskytujú aj oceniteľné funkčné vlastnosti.

  • Funkčné vlastnosti sú v tomto prípade spojené hlavne s lepšou stabilitou plota a jeho dlhšou výdržou. Vizuálne kvality sú zrejmé.

gallery-23

V každom prípade ale pri podhrabových doskách záleží na tom, pre aký materiál sa rozhodnete. Stretávame sa napríklad aj s tými drevenými, o ktoré je potrebné sa dobre starať, pravidelne ich natierať a v mnohých prípadoch môžu navlhnúť, hlavne ak je vlhká zem. Podstatne odolnejšie sú však pochopiteľne tie betónové. Výhody betónových dosiek oceníte tiež v prípadoch, ak sú momentálne vonku často nepriaznivé podmienky, zlé počasie a vznikajúca vlhkosť. Betón si s tým poradí oveľa lepšie, než drevo. Celkovo odolnejšie sú betónové ploty.

V stručnosti je hlavnou výhodou podhrabových dosiek to, že plot je vďaka ním stabilnejší, odolnejší a zároveň vyzerá zaujímavejšie. Mnohých ľudí zrejme poteší taj správa, že vďaka tomuto doplnku sa im na záhradu nedostanú žiadni škodcovia a ani menšie zvieratká, na druhej strane to tiež zabráni ich najlepšiemu priateľovi- psovi, aby sa nepodhrabával a neutekal stále preč.

gallery-20

V skutočnosti však existuje niekoľko ďalších spôsobov a doplnkov ako vylepšiť svoj plot. V tejto spojitosti spomeňme aj plotové betónové striešky. Tie sú ideálnou „čerešničkou na torte“. Dokonale doladia celkovú estetiku betónového plotu, ktorý bude viditeľne obohatený o peknú striešku, vizuálne hľadisko ale ani v tomto prípade nie je jedinou výsadou. Je to tiež ochrana plotu, a to opäť pred nepriaznivým počasím- pred padajúcim dažďom, ale naopak aj pred prudkými slnečnými lúčmi. Je to skrátka vhodná a esteticky prívetivá ochrana pre váš plot. Detail, na ktorý sa oplatí myslieť.

Preto teda vidíte, že každý plot môže byť naozaj iný a pri jeho stavbe sa dajú šikovne premyslieť rôzne detaily, akými sa dá vylepšiť.