Hodinový manžel – sen každej ženy

Nie je potrebné po ňom upratovať ponožky, variť mu večeru, a pritom v domácnosti urobí všetko, čo je potrebné. Mnoho žien tvrdí, že hodinový manžel je tá najlepšia forma manžela vôbec. Len je treba mu za prácu  zaplatiť. Táto nová živnosť práve v súčasnosti zažíva veľký boom.

úklid

            Tisíce  žien si po rozvode alebo manželovom skone v domácnosti nevedela rady. Najímajú si hodinového manžela a väčšinou sú nadmieru spokojné. Spraví, čo je potrebné, uprace po sebe a odíde. Je to určite lacnejšie a jednoduchšie ako sa o nevďačného pána tvorstva starať celoživotne.

            Nová živnosť zažíva boom aj na Slovensku. Hodinoví manželia si poradia prakticky s  čímkoľvek: od výmeny žiaroviek, cez vešanie záclon, lustrov a obrazov až po vyluxovanie bytu alebo hrabanie lístia. Hodinový manžel zvláda všetko, čo sa týka údržby a opráv domov i záhrad. Nepije, nefajčí a všetko urobí včas.
Vôbec najčastejšími klientkami hodinových manželov sú ženy okolo päťdesiatky, rozvedené alebo vdovy. Pribúda ale aj manželiek podnikateľov, ktorí na domáce práce nemajú čas. Sotva večer prídu, padnú na gauč, následne do postele. Pod slovom hodinový manžel si niekto môže predstavovať aj služby erotické, ale od toho sa domáci majstri dištancujú. Zdvorilo odmietajú aj ponuky sprievodu do divadla alebo na spoločenské akcie.

Oproti remeselníkom majú hodinoví manželia obrovskú výhodu – kvôli kvapkajúcemu kohútiku sa napríklad inštalatér s návštevou obťažuje nerád. Ale hodinový manžel to našťastie berie inak. Žiadny kšeft nie je malý, pretože aj z maličkosti môže byť väčšia objednávka nabudúce. A hlavne je to vždy práca, ktorá je platená hneď.

instalatér

Novinkou v rozširovaní aktivít hodinového manžela je aj drobná údržba automobilov, ktorá zahŕňa prípravu na sezónu,  aj čistenie interiéru a výmenu náplní. Dnes navyše miznú aj niektoré tradičné remeslá, a tak sa priestor pre hodinových manželov, zvládajúcich základy takmer všetkých odborov, otvára čím ďalej viac.