Čo je na trhu k dostaniu?

Výrobky

Niektoré z nich sú dokonca aj polohovacie, takže sa nemusíte nijako báť, že by ste ublížili vášmu chrobáčikovi. Skôr bude mať radosť, že sa vám môže pozerať do očí a pozorovať svet z vašej perspektívy.

batole

Ten, kto miluje klasiku, tak sa mu bude zrejme páčiť detská jedálenská stolička z dreva. Ale veľmi pekné a praktické sú aj tie v kombinácii kov a plast. Niektoré sú dokonca určené aj na hranie. Všetky sú ale umývateľné a vyrobené zo zdravotne vhodných materiálov.

Deti nás už odmalička napodobňujú, preto prevezmú naše návyky aj v oblasti stravovania. Mali by sme ich učiť jesť pri stole a v pokoji, bez rušivých elementov. Ak môžu sedieť s vami, tak majú pocit istoty a určitej dôvery.
Vždy starostlivo zapínajte bezpečnostné pásy, aby nedošlo k nechcenému úrazu. A nikdy vášho potomka nenechávajte dlho bez dozoru.
Pri jej nákupe nepodceňujte označenie, ktoré musí obsahovať názov výrobcu, čo znamená, že dodržiava požiadavky príslušnej európskej normy. Dôležitá je tiež opora pre nohy a chrbát počas sedenia, čo dieťa učí správnemu držaniu tela už odmalička.

dítě

Kedy a ako dlho tu môže sedieť?

Niektoré výrobky sú určené už pre tie najmenšie, to znamená bábätká od narodenia. Môžete u nich nastaviť sklon a výšku. Rozloženie a zloženie je väčšinou veľmi jednoduché. Sedák je čalúnený kvôli pohodliu vášho chrobáčika. Ďalej nastavíte aj operadlo a podnožky.
Ostatné typy sú určené pre vaše ratolesti vo veku 6-9 mesiacov. Vtedy už vedia sami sedieť bez opory. Spočiatku vášho potomka nechávajte v stoličke len po dobu jedla, tzn. maximálne 15 minút.
A potom tu máme výrobky pre deti do 3 rokov veku, ktoré sa dajú tiež veľmi ľahko nastavovať.

Nevyhnutné doplnky

o nastaviteľná hĺbka sedu
Nastavuje sa vodorovne podľa výšky vášho potomka. Ideálna je vzdialenosť na dva prsty medzi zadnou stranou kolien a sedadlom.
o bezpečnostné pásy
Zapínajte ich ihneď, akonáhle ho posadíte.
o opierka nôh
Nohy nevisia, ale sú pohodlne opreté.
o chrbtový vankúš a polstrovanie
Mäkký chrbtový vankúš robí sedenie ešte pohodlnejšie, polstrovanie býva vyrobené z pogumované a nepremokavé tkaniny vyplnené molitanom, ktoré možno prať na teplotu 30 stupňov Celzia. Zvyšuje sa tak hygienickosť stoličky a jej udržateľnosť v čistote.
o kolieska

Umožňujú veľmi jednoduchú manipuláciu
Ako vidíte správny výber nie je vôbec jednoduchý. Choďte na to preto starostlivo.