Chudnutie ako fenomén

Výrobky

Ale veď prehnaná štíhlosť nie je nijako príťažlivá. Alebo snáď máte pocit, že áno? Samozrejme, že žiadna z nás nechce vážiť deväťdesiat kíl a vyzerať ako sumo zápasník, ale s trochou námahy a správnej výživy, môžeme vyzerať dobre a pritom nestratíme ladné ženské krivky.

Toto zaklínadlo s nami žije už niekoľko rokov. Možno prišlo na svet už s Evinými potomkami. V súčasnej dobe je na trhu veľké množstvo produktov, ktoré sľubujú úspechy s minimálnou námahou. Ale kde beriete tú istotu, že je to pravda?
Pozrieme sa na tie najznámejšie spaľovače tukov, ktoré si kupujú predovšetkým ženy.

koktejl

Jasná jednotka: L-carnitine
Patria medzi vôbec najpredávanejšie látky. Jej účinok je predovšetkým v uľahčeniu prenosu mastných kyselín do mitochondriálnej membrány a ich následnú premenu na energiu. Jedná sa o aminokyselinu, ktorá je vlastná nášmu telu, takže sa nie je čoho obávať.
Ale či skutočne funguje, to je zatiaľ dosť sporné. Väčšina štúdií sa rozchádza v jasnom názoru, ale bez pohybu to rovnako nepôjde.

Synefrín
Táto látka sa prirodzene vyskytuje v horkých citrusových plodoch. Štruktúrou sa jedná o látku chemicky podobnú adrenalínu a noradrenalínu, teda hormónom, ktoré sa okrem iného podieľajú na rozpade tukových buniek. Jej termogénny účinok funguje v pokoji aj pri záťaži.

Kofeín a guarana
Niektorí považujú práve kofeín za najlepsi spalovac tukov vôbec. Tento stimulant poznáme ako legálnu drogu. Obsahuje ho káva ale aj guarana. Urýchľuje metabolizmus, ktorý tak lepšie pracuje pre nás.

HCA (kyselina hydroxycitrónová)
Získava sa zo známej byliny Garnicia Cambogia, ktorá sa veľa používa do prípravkov na chudnutie v posledných rokoch. Stabilizuje hladinu cukru v krvi a obmedzuje chuť k jedlu.

zelenina

CLA (konjugonovaná kyselina linolénová)
Tento nováčik je stále viac obľúbený. Oproti iným dokáže veľmi komplexne pôsobiť na celý organizmus. Zahajuje totiž takzvané nočné spaľovanie. Veľa obľúbená je táto látka u ľudí, ktorí chcú ubrať hlavne v oblasti brucha.
Napriek tomu sa bez pohybu rozhodne nezaobídete. Jedine zmena od základov vedie k trvalému úspechu.