Blogujeme pravidelne

Web

Blogovanie je skutočne stále veľmi horúcim hitom. Bloguje každý, kto má menší alebo väčší talent na písanie a chce sa s internetovým svetom podeliť o svoje postrehy. Každý pri tom chce mať čo najúspešnejší blog a veľa návštevníkov. Čo je najdôležitejšie? No predsa prispievať pravidelne! Jeden kvalitný článok týždenne a máte postarané o čitateľnosť. Ako sa však k tomu „dokopať“, keď máte aj plno iných povinností?

notebook

Technika č. 1
Prácu si rozkúskuj. Pre mnohých ľudí je veľmi náročné nájsť si na článok čas. Mnoho súčasných blogerov preto využíva plánovanie. Jednoducho si prácu rozporcujeme na niekoľko dní. Závisí to od toho, koľko času potrebujeme. Dôležité je však, aby sme sa plánu striktne držali. Ako to môže vyzerať v praxi?
V pondelok si vymyslíte tému článku, nájdete si k nemu vhodný materiál, spíšete si poznámky o tom, čo vlastne v článku má byť. Nemusíte sa však striktne držať prvého plánu, postupne si môžete spoznámkovať aj svoje ďalšie postrehy, no gro článku by ste už mali mať v hlave.
V utorok sa sústredite na úvod článku. Ten je najdôležitejší. V stredu pokračujete v téme a v štvrtok môžete dopísať solídny záver. Piatok venujete seo a výberu vhodných obrázkov. No nadpis samozrejme! Ten je taktiež veľmi podstatný.

Technika č.2
Každý deň venujete svojmu blogu určitý čas.Môže to byť hodina alebo aj viac, pokiaľ sa nájde čas. No stanovte si minimálny čas, ktorý strávite pri počítači. Môže to byť vaša chvíľka pohody, kedy si uvaríte kávu a budete sa venovať len a len písaniu. Oproti vyššie spomenutej technike si však nekladiete jasné ciele. Čo za svoju hodinu zvládnete, to máte a na ďalší deň môžete pokračovať. Nech je to vaša chvíľa, kedy vás nik nebude rušiť.

laptop

Technika č.3
Blogujeme celý deň. Veľmi efektívne pre ľudí, ktorí majú nejaký ten deň v týždni voľný a môžu ho teda vyplniť písaním. Oproti prvej a druhej technike si prácu nedelíte. Jednoducho máte celý deň na napísanie článku. Výhodné je to najmä pre blogerov, ktorí sa pri práci nevedia od počítača odtrhnúť, kým nemajú hotovo. Nevýhodné je to však pre tých menej trpezlivých. Problémom môže byť takisto aj to, že máte na článok menej času a teda aj menej priestoru na nové nápady.
Dúfame, že sme vás v tomto článku inšpirovali k tomu, ako si podeliť čas, ak chcete byť produktívnym blogerom. Samozrejme, tieto techniky môžete využiť aj pri rôznych iných povinnostiach, Každý preferuje čosi iné. Takisto vplyvom rôznych vplyvov môžete tieto techniky striedať.