Aby nástup do školy nebol problém

Podnikanie

Niektoré deti majú s nástupom do školy naozaj obrovský problém. Majú z toho stresy, pretože ich čaká niečo nové. Čaká ich aj veľa povinností a vôbec všetko bude zrazu úplne iné. Niet sa im čo čudovať, že z toho majú obavy a stresy. Je však dôležité, aby ste ich vy ako rodič pripravili na to, že sa nemajú čoho báť a že ste tu pre neho či pre ňu. Nie je nič horšie (a nikomu to nepomôže) ako keď rodič stresuje ešte viac ako jeho dieťa.

pastelky

1. Urobte mu režim. Snažte sa pozvoľne nastavovať režim podobne, ako to bude mať v škole. Dávajte ho skôr spať, desiatujte vtedy, keď má mať podľa hodín prestávku a upozorňujte ho, keď stratí pozornosť. Nerobte to násilne a určite ho nenúťte počítať či čítať, to všetko sa predsa ešte len naučí. No urobiť mu nejaký režim určite nie je celkom na škodu. Tomu verte.

2. Buďte mu oporou.Ukážte mu, že vy ste tu na to, aby sa vám zveril so všetkým, s čím bude mať problém. Povedzte mu, že ho budete podporovať a vôbec nevadí, keď mu to zo začiatku veľmi nepôjde. Každý z nás predsa nejako začínal a verte tomu, že kreslenie kruhov nejde skutočne nikomu. Len z toho netreba robiť veľkú tragédiu. Nikto učený z neba nespadol.

3. Urobte mu radosť.Zoberte ho do papierníctva a nechajte ho, nech si sám vyberie všetko, čo by chcel či chcela. Od zošitov, cez perá, zápisníky a obaly na zošity. Výlet do takéhoto obchodu urobí náladu každému dieťaťu. Krásne to tam vonia a je tam naozaj veľké množstvo vecí, ktoré bude chcieť a potrebovať. Niečo takéto môže slúžiť ako dobrá motivácia. Možno práve vďaka tomu objaví radosť z písania.

dopisy

Určite však zo školy nerobte veľkú vec. Snažte sa prejaviť flegmatickosť a uvidíte, že to skutočne pomôže. Predsa je pravda, čo sa hovorí. Keď nejde o život, tak nejde vlastne vôbec o nič. Tak prečo si s tým vôbec lámať hlavu?