Celoodpružené bicykle pre náročných bajkerov

Výrobky

Dnešný moderný človek trávi väčšinu svojho pracovného času sedením na stoličke v kancelárii alebo v aute na ceste do práce alebo za pracovnými povinnosťami. Absencia pohybu sa prejavuje na zlom fyzickom stave, čo je len začiatok mnohých chorôb. Preto v súčasnosti mnoho ľudí svoj voľný čas trávi pohybom v prírode na peších túrach, no čoraz viac nadšencov pobytu v prírode kombinuje pešiu turistiku s jazdou na horskom bicykli. Jazda na bicykli v našich lesoch dokáže mnohým ľuďom fantasticky „dobiť baterky“, takže po víkende alebo takto strávenej dovolenke sa do práce vracajú svieži a plní energie.

jízdní kolo

Jazdenie na nespevnených lesných alebo horských chodníkoch si vyžaduje špeciálny horský bicykel, ktorý vám umožní pohodlnú a bezpečnú horskú cyklistiku. Nejde práve o lacnú záležitosť, no výber kvalitného bicykla neskôr určite na svojich cestách oceníte. Šetriť sa v tomto prípade určite nevypláca, aj keď zbytočné preplácanie profesionálnych bicyklov je pre amatérske jazdenie určite zbytočné.

Pri výbere bicykla určeného do terénu sa každý začínajúci bajker stretne s otázkou, či je pre neho vhodný celoodpružený bicykel, alebo bicykel s pevným rámom, tzv. hardtail. Rozdiel medzi týmito typmi horských bicyklov je v systéme ich odpruženia. Hardtail má odpruženú iba prednú vidlicu, no celoodpružený bicykel je odpružený aj v zadnej časti. Kvalitné celoodpružené bicykle tak dokážu vynikajúco vyrovnávať všetky terénne nerovnosti aj na extrémnych cestách, ktoré často nie sú vhodné pre amatérskych cyklistov.

kolo

A ten výber nakoniec nemusí byť vôbec zložitý, pretože ak nemáte s jazdou na horskom bicykli veľa skúsenosti, určite budete voliť jazdenie v menej náročných terénoch. A vtedy je pre vás vhodnejší bicykel s pevným rámom, ktorý pre vás bude vhodný aj pri dlhších stúpaniach. Navyše je tento typ horského bajku ľahší, takže bude pre vás v teréne výhodnejší. S výberom značky bicykla urobíte najlepšie, ak siahnete po overenej značke ako sú Scott bicykle. Ide o horské bicykle prepracované do najmenších detailov, ktoré vám budú slúžiť v náročných terénoch spoľahlivo bez porúch dlhé roky.