Aký vhodný odev zvoliť na jeseň?

Výrobky

Prechodná pánská bunda Bigstarjeans je druh bundy, ktorá je určená pre obdobie jesene či jari. Počasie v týchto dňoch býva dosť premenlivé a nevyspytateľné na, čo sa skvele hodia práve prechodne bundy. Ideálna prechodná bunda by mala byť dostatočne tepla nato, aby vzdorovala aktuálnemu počasiu, ale tiež by ste sa v nej mali cítiť komfortne a pohodlne. Okrem funkčnosti, čo sa týka dostatočnej hrejivosti bundy sa prihliada aj na faktor, ako konkrétna prechodná bunda vyzerá, teda na jej vzhľad. Pri rozhodovaní zvyčajne zaváži strih a samozrejme aj farba bundy. Kým u mladšej generácie sú v obľube pestrejšie farby, ako je žltá,zelená či červená u staršej generácie prevládajú klasické farby, ako napríklad čierna, sivá, či odtiene hnedej. Bundy môžu mať rôzne praktické prvky, ako je kapucňa alebo funkčne vrecka, ktoré určite oceníte. Tie sa môžu zapínať buď na zips alebo aj na gombíky. Čo sa týka zapínania samotnej bundy tak bunda sa môže zapínať taktiež buď na zips alebo pripadne aj manžetovými gombíkmi.

Jeseň

Čo sa týka konkrétnych druhov prechodných búnd môžeme sa stretnúť s bundami napríklad, ako je bunda s názvom boomber. Túto bundu spočiatku využívali letci, ktorí ju používali hlavne vo vysokých nadmorských výškach. Bunda je dostatočne tepla a tiež veľmi praktická disponuje totiž viacerými vreckami. V trende sú aj outdoorové prechodne bundy. Ide o bundy, ktoré majú športový štýl a aj vzhľad. Nosia sa ľahko, ale sú pritom dostatočne teple.

Prechodné bundy

Taktiež sú odolne voči vode a vetru, ktorí by mohli užívateľovi znepríjemňovať pobyt v exteriéri či prírode. Takéto bundy sú, teda nepremokavé a sú priam ideálnym odevom do daždivého počasia. Samostatnú kategóriu tvoria rifľové bundy. Zvyknú sa nazývať aj džínsové či denimové. Tieto bundy, ktoré taktiež patria do výberu prechodných búnd majú štýlový a moderný vzhľad, ktorý vyhovuje hlavne mladším generáciám. A popritom je to nestarnúca klasika. Takáto džínsová bunda tvorila outfit už v 17. storočí talianskych námorníkov, ktorí sa plavili na mori. Neskôr sa dostala do Ameriky, kde ju zasa nosili robotníci. Kto by to bol vtedy povedal, že z “odevu robotníkov” sa stane už dnes legendárny a elegantný kúsok. Rifľové bundy sa zapínajú na gombíky. Zvyčajne disponujú dostatkom praktických vreciek, ktoré určite využijete. Okrem štandardných búnd existujú aj modely, ktoré sú zateplené tie sa hodia do chladnejšieho prostredia či počasia. Niektoré rifľové bundy môžu mať aj kapucňu.